אחרי שעות המסחר

כל סוחר יודע ששעות המסחר בארה''ב על פי שעון ישראל הם מ 16:30 עד 23:00

ובאמת רוב הסוחרים ממתינים בסובלנות לשעה הזאת ומתחילים לסחור אבל הם לא מודעים לפיסת מידע חשובה שקיימת בשוק ההון.

מסחר מחוץ לשעות המסחר או כפי שנהוג לומר After Hours and Pre Market, כן זה אפשרי וזה קיים אבל לא לכולם יש את האפשרות לבצע מסחר לאחר שעות המסחר.

הבנקים ומספר ברוקרים בכלל לא נותנים אפשרות כזאת ואפילו לא מספרים לסוחרים שיש אופציה כזאת על מנת שלא ישאלו שאלות.

אופציית המסחר לאחר שעות המסחר יכולה להביא לסוחר יתרון משמעותי ולרווחים הרבה יותר גדולים אם הוא ידע להשתמש בכלי הזה נכון.

אחד היתרונות המשמעותיים במסחר לאחר שעות המסחר הוא שלרוב החברות מפרסמות חדשות ותחזיות רבעונית בנוגע לחברה לאחר שעות המסחר.

ברגע שזה קורה הסוחרים עם אפשרות המסחר לאחר שעות המסחר יכולים כבר להשקיע במניה לפני שהיא מבצעת את הקפיצה הגדולה ובעצם לגרוף רווחים שלא היו אפשריים במידה והם היו סוחרים בשעות המסחר הרגילות.

לדוגמא יש מניה בשם A והיא לאחר שיום המסחר הסתיים מפרסמת חדשות על כך שהיא הולכת לחתום על חוזה בסך 100 מיליון דולר עם חברה מאוד גדולה.

חדשות מרשימות מאוד, החברה הולכת לקבל 100 מיליון דולר ושווה להשקיע במניה. בתור סוחר עם אפשרות מסחר לאחר שעות המסחר אתה נכנס למניה, שנגיד לדוגמא נסחרת כרגע במחיר של 3.43 דולר למניה והחדשות המרשימות, רק באחרי שעות המסחר מעלות את המניה ל 4.50 דולר למניה! כבר יש לך רווח של מעל דולר על מניה שלא הייתה יכול לסחור בה במידה והייתה משקיע את כספיך דרך הבנקים או דרך ברוקרים שלא תומכים באופציה זו.

ברגע שהמסחר עצמו התחיל כל הסוחרים שלא הייתה להם אפשרות לסחור מעבר לשעות המסחר(בעצם רוב הסוחרים) נכנסים למניה וממשיכים להקפיץ אותה למעלה והמניה כבר שווה לא 4.5 דולר אלה 5.20 דולר. וכך יצא, שאתה שקלטתה את החדשות על המניה לאחר שעות המסחר ונכנסת לעסקה, הרווחת מבחינת האחוזים יותר מסוחרים אחרים.

יש מקרים שלאחר שעות המסחר המניה עולה בטירוף אבל בתחילת המסחר עצמו המניה מתחילה לרדת וגם כאן אתה יוצא מורווח. בתור אחד שנכנס לעסקה לפני שעות המסחר המקובלות ויוצא מהעסקה עם רווח יפה בתחילת המסחר עצמו. בזמן שהסוחר שלא הייתה לו את האפשרות לסחור מעבר לשעות המסחר ונכנס בתחילת יום המסחר, סופג הפסדים.

אז עכשיו שהבנתם את היתרון העצום שיש במסחר לאחר שעות המסחר אתם בטח שואלים את עצמיכם, "אוקיי בן אבל איפה לעזאזל יש לי אפשרות לסחור אחרי שעות המסחר?" - שלחו לנו הודעה בצ'אט ונשמח להסביר!

Responses

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *