צ’אט מסחר – הוראות כניסה וחוקים

הוראות התחברות לצ’אט

הוראות כניסה לצ’אט המסחר במילים

אמ:לק – תורידו את האפליקציה של Discord לסמארטפון \ תתקינו על המחשב \ כנסו לאתר ופתחו חשבון, לאחר מכן כנסו ללינק הזה ועקבו אחרי ההוראות על המסך: https://discord.gg/M9s6jVY
לכל מי שמסתבך או לא בטוח איך עושים את זה, הנה מדריך מפורט עם תמונות, שלב-אחר-שלב איך לעשות את זה. הסתבכת? שלח הודעה ואעזור  ?

הוראות הפעלה דרך המחשב:
1) הולכים לקישור הזה: https://discordapp.com/register
2) במסך שיפתח מכניסים מייל, שם משתמש, וססמא (את שם המשתמש מומלץ לרשום עם שם פרטי ושם משפחה בצורה הבאה: Vova_feldman כדי שנוכל לדעת איך קוראים לכל אחד)-http://prntscr.com/eqozsy
3) אם תועברו למסך עם Captcha, לחצו על הכפתור של: “I’m not a robot”, ובחלון שיפתח עקבו אחרי ההוראות שהוא מבקש (בדיקת אבטחה של האתר) http://prntscr.com/eqp14y
4) במסך שיפתח לחצו על כפתור הX כדי לסגור את החלון: http://prntscr.com/eqp1cu
5) במסך הזה לחצו על SKIP (אלא אם כן מעניין אתכם לקבל הדרכה של איך המערכת עובדת בכללי) http://prntscr.com/eqp1r3
6) מזל טוב! נרשמתם לDiscord. עכשיו כל מה שנשאר הוא להכנס לקישור ההזמנה לקבוצה: https://discordapp.com/invite/M9s6jVY
7) אחרי שלחצתם על הקישור מסעיף 6, יופיע לכם העמוד הבא: http://prntscr.com/eqp4ch שבו פשוט לחצו על : “Accept Invite”
8) זהו! אתם בפנים.
הוראות הפעלה דרך הסמארטפון:
1) מורידים את האפליקציה של דיסקורד:
• אנדרואיד: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.discord&hl=en
• אייפון: https://itunes.apple.com/…/discord-chat-for-ga…/id985746746…
2) נכנסים לאפליקציה ובמסך הראשון לוחצים על: “Need an account?” – http://prntscr.com/eqr1rv
3) במסך הבא מכניסים שם משתמש (מומלץ לרשום שם מלא ומשפחה כדי שיהיה יותר קל לזהות אתכם בצ’אט, בצורה הזאת: Vova_Feldman), אימייל וסיסמא, ולוחצים על “Register” –http://prntscr.com/eqr2kj
4) מזל טוב! יש לכם משתמש בדיסקורד, ואתם תועברו למסך הזה: http://prntscr.com/eqr2wr
5) כעת, כנסו לקישור הבא (זה קישור זימון לקבוצה): https://discord.gg/M9s6jVY
6) זה יפתח בפניכם את המסך הבא, שבו תלחצו על: “I already have the app. Open it!” – http://prntscr.com/eqr3q9
7) כעת, תיפתח האפליקציה ותראו את המסך הבא, שבו תלחצו על: “Join” – http://prntscr.com/eqr43t
8) מזל טוב! אתם רשומים בצ’אט המסחר החדש! כדי לראות את החדרים, לחצו על כפתור “שלושת הקווים הלבנים” בצד השמאלי של המסך – http://prntscr.com/eqr4kb ואז לחצו על העיגול הזה:http://prntscr.com/eqr4v7
9) עכשיו תוכלו לראות את כל החדרים, לעבור ביניהם ולשלוח הודעות\להעלות קבצים וכו’: http://prntscr.com/eqr57a

חוקי הצ’אט

 

יש לקרוא את כל הכתוב למטה כי פה יפורטו החוקים של הצ’אט – מי שלא יעמוד בחוקי הצ’אט יורחק מהצ’אט מיידית.


תוספת לחוקים של הצ’אט 22.04.2018:

בעקבות בקשות שקיבלנו מחברי הצ’אט וסקר שעשינו בקהילה עם כמה מהמשתמשים הותיקים, אנחנו מוסיפים מספר חוקים לצ’אט, בעיקר לחדר המסחר עצמו.

המטרה של חדר המסחר הוא לשתף ולקבל ידע, לשתף עסקאות וללמוד מעסקאות של סוחרים אחרים, ולעשות את זה בצורה הכי מקצועית ומלמדת שאפשר. אז ככה:

 1. אין יותר לפרסם הודעות בסגנון של:
 • “$2,576 רווח במניית DRYS!!!!!!!!!!!!!!!!”
 • “כניסה לDRYS ב1.3 עם 5,000 מניות”
 • “כמה כסף הרווחת במניה?”

פשוט מאוד: אין שום ערך אינפורמטיבי או מלמד בכמה כסף מישהו הרוויח, או עם כמה מניות הוא נכנס. המטרה של הקהילה היא ללמד וללמוד, לא לעשות השוואות של מי הרוויח יותר או פחות במניה. ולגבי כמה כסף מישהו הרוויח? להיכנס לכיס של אנשים אחרים זאת לא המהות של הקהילה. אם ממש לחוץ לך לדעת כמה כסף סוחר הרוויח, תשלח לו הודעה פרטית, עם זאת הוא יכול לבחור לא לענות לך גם שם. כן מותר ואפילו מומלץ, לפרסם את אחוזי הרווח בעסקה. אפשר לחשב את האחוזים באמצעות האתר הבא: https://percentagecalculator.net/

 1. אין יותר לפרסם סיפורים של: “סוף העולם” בחדר שיתוף ההפסדים:
 • החדר נועד כדי לחלוק הפסדים וללמוד מהם, לא בשביל להתבכיין.
 • לכתוב סיפורים ארוכים ועצובים של כמה לא הולך לך אחרי שבועיים שאתה סוחר, לא עוזר לאחרים – זה פוגע במוטיבציה שלהם. אם לא הולך לך, תנסה להבין מה לא הולך, אל תתבכיין, תחפש תשומת לב ותוריד אחרים.

 

 1. איך כן לפרסם עסקאות בחדר המסחר?
 • הנה דוגמה מושלמת לפרסום עסקה:

DRYS

כניסה בלונג

שליש כמות ב1.3

הוספה של עוד שליש ב1.6

הוספה לכמות מלאה ב2.0

יציאה עם כל הכמות ב3.4

(אפשר ומומלץ להוסיף תיאור קצר של העסקה) נכנסתי כי ראיתי דפוס של X אחרי שהם פרסמו חדשות של Y. חשבתי שמה שהולך לקרות הוא Z, ומה שקרה בפועל זה A.

שימו לב שכדי לעבור לשורה חדשה בצ’אט כדי שזה יראה כמו בדוגמה (דרך המחשב), יש ללחוץ על המקשים ENTER + SHIFT במקלדת.

 • עוד דוגמה טובה:

HGTM

כניסה בשורט בעקבות חדשות על פיטורי המנכ”ל, ודפוס יפה של יום אדום ראשון שמתפתח
כניסה בכמות מלאה ב4.5

יציאה עם כל הכמות ב2.65

סה”כ 41% רווח על העסקה

(המטרה היא לפרסם עסקאות כמה שיותר אינפורמטיביות וברורות, כדי שכולם יוכלו ללמוד מהן)

 • בשיתוף הכי טוב יהיה את שם המניה, סיבת הכניסה, התכנון, נקודות כניסה, נקודות יציאה, וכמובן – מסקנות.

 

 1. איך כן לפרסם עסקאות בחדר הפסדים?
 • הנה דוגמא טובה:

DRYS

נכנסתי בלונג ב3.4

יצאתי ב2.4

המטרה הייתה לרכב על הגל שהיה צריך לצאת בעקבות הדו”ח הכספי שהחברה הוציאה. למרות שהדו”ח היה חיובי, המניה התחילה במגמת ירידה, ואחרי שכבר עברה את נקודת היציאה שהגדרתי, המשכתי להגיד לעצמי שהכל יהיה בסדר והיא תעלה בחזרה. בשורה התחתונה, הפסדתי את המהלך בגלל שרדפתי אחריה המניה ולא עמדתי בחוקים שהצבתי לעצמי. פעם אחרונה שאני עושה את זה – מעכשיו אני עומד ב100% במה שאני מגדיר!

עד כאן העדכון.


 

המטרה של הצ’אט:

 1. לאפשר לסוחרים לדון על מניות שהם מצאו ושיכול להיות ששווה להשקיע בהן.
 2. לתת לתלמידים של טרייד טרייב את האפשרות לעקוב אחרי העסקאות של בן וסרמן וללמוד מהן.
 3. לשמש כלי עזר לתלמידים של הקורס שלנו – לשאול שאלות, לקבל תשובות, לעזור אחד לשני לגדול, להפתח והכי חשוב: להרוויח.

חשוב לציין:

רוב ההתראות בצ’אט רק מתריעות שהמניה נמצאת בתזוזה – מה שאומר ששווה לעקוב אחריה, לא בהכרח לקנות\למכור אותה. בנוסף, יש הרבה סוחרים לא מנוסים בצ’אט (יחד עם הרבה מאוד מנוסים), לכן בבקשה אל תכנסו על אוטומאט לעסקאות של סוחרים אחרים, אלא אם כן יש לכם הבנה ברורה ומלאה של השיטה שלהם ואחוזי ההצלחה שלהם, או במילים אחרות אל תכנסו לעסקאות של סוחרים אחרים בלי שביצעתם בעצמכם מחקר על המניה ואתם מוכנים לקחת אחריות מלאה על הרווחים וההפסדים שלכם.

עזרה:

בעניינים לוגיסטיים – משהו לא עובד \ לא מצליח להרשם לקורס \ קיבלתי דרגה לא נכונה \ השארתי פרטים ולא חזרו אלי, יש לפנות בהודעה פרטית אל וובה או vofeld. הודעה פרטית ניתן לשלוח דרך המחשב על ידי לחיצה על הכפתור הימני בעכבר על השם של המשתמש ובחירה בMessage. או דרך הסמארטפון על ידי לחיצה על השם של המשתמש ואז בתפריט שיפתח ללחוץ בצד ימין למטה על האייקון של ההודעות.

חוקי הצ’אט:

 1. תהיו מנומסים.
 2. הנושא של הצ’אט הוא מניות פני סטוקס, וטריפס, או מניות מאוד זולות. מניות כמו AAPL, GOOG אינן רלוונטיות לצ’אט.
 3. בצ’אט יש חדרים ולכל אחד יש את הייעוד שלו. יש להשתמש בחדרים הללו אך ורק למטרה שבשבילה הם נועדו:
 • שאלות_ודיבור_חופשי – חדר לשאלות כלליות על מסחר, דברים שקשורים למסחר, ודיבור חופשי.
 • צ’אט_מסחר  – חדר מסחר ראשי. חדר זה נועד אך ורק לשיתוף של חדשות, שיתוף של עסקאות, התראות על מניות שקפצו או זזו, ומסחר משותף. אין לדבר בחדר הזה על שום דבר לא קשור למסחר.
 • פתיחת_חשבון_מסחר – לעזרה ושאלות על פתיחת חשבון מסחר אצל ברוקר.
 • עדכונים_חשובים– חדר שבו יפורסמו עדכונים על הקורס, הצ’אט והקהילה.
 1. בצ’אט למשתמשים יש דרגות, ולכל דרגה את המשמעות שלה:
 • סוחר מתחיל: משתמש שרק התחבר, לא יכול לכתוב בTrading_chat
 • סוחר מתלמד: פתח חשבון דמו, יכול לכתוב בTrading_chat
 • סוחר פעיל: סוחר על כסף אמיתי
 • משתמש VIP: חבר בקהילה שתרם משמעותית לקהילה
 • סוחר פרימיום: רכש את חלק ב’ של הקורס, מקבל גישה לחדר מיוחד עם שאר סוחרי הפרימיום, שבו בן מפרסם דברים שהוא לא מפרסם בשום מקום אחר.
 1. בצ’אט_המסחר יש לדבר לעניין ובהקשר למסחר במהלך שעות המסחר ושעה לפני תחילת המסחר. יש לשמור את ההודעות קצרות וענייניות. אם אתם רוצים לדבר על משהו אקראי במהלך היום, תשתמשו בחדרים היעודיים לכך או בהודעות פרטיות.
 2. כל מה שהוא לא התראה או עדכון קצר וענייני או עובר על חוקי חדר צ’אט_המסחר ימחק מיד והמשתמש יאבד את היכולת להגיב בצ’אט ל24 שעות בפעם הראשונה. בפעם השניה הוא יורחק מהצ’אט.
 3. חל איסור מוחלט על הרצת ו\או שיווק מניות. – אם יש חדשות רלוונטית, אז תשלחו אותן, אבל בלי: “זאת המניה הכי טובה בעולם!!!”
 4. אם אתם שולחים התראה, אל תכתבו רק את השם של המניה וזהו. לדוגמא, במקום לכתוב: “DRYS!” תכתבו: “DRYS נופלת כמו פצצה!”.
 5. אל תתריעו על מניות שלא זזות או שאין עליהן שום דבר מעניין. תמנעו מלהתריע על מניות יקרות (מעל $15) אלא אם כן יש להן מומנטום גבוהה.
 6. בבקשה אל תשאלו שאלות אקראיות בזמן המסחר: “באיזו תוכנת מסחר אתם משתמשים?” את התשובות ל99% מהשאלות האלה יש בקורס, בהודעות נעוצות בצ’אט וברשימת החוקים פה. אם יש לכם שאלות בסגנון, יש לפנות את וובה או בן בהודעה פרטית.
 7. לפני ששואלים שאלה בצ’אט, יש לבדוק האם יש את התשובה בגוגל. לא הבנתם מונח מסויים? תתחילו מלחפש אותו בגוגל. לא הבנתם באיזה שעות עובד המסחר? חפשו את התשובה בחלק א’ של הקורס, או חפשו בגוגל. אם לא מצאתם בגוגל – תרגישו חופשי לשאול בצ’אט. המטרה היא ליצור קהילה של סוחרים שמגדילים ראש ומרוויחים הרבה כסף – לא להאכיל בכפית אנשים עצלנים שמחפשים קיצורי דרך.
 8. אל תציקו לאנשים עם שאלות של: “כמה אתה מרוויח?” “עושים מזה הרבה כסף?” “אפשר להרוויח מזה בכלל?” התשובה לכל השאלות האלה, היא אותה התשובה לשאלות: “כמה אתה מרוויח מעסקים?” (לא עניינך), “עושים הרבה כסף מעסקים?” (אין סוף), “אפשר להרוויח בכלל מעסקים?” (כן כשעושים את זה נכון וחכם) – בדיוק כמו כל דבר אחר בחיים.
 9. הצ’אט הוא לא חדר תמיכה טכנית של הברוקר, והמשתתפים בו אינם שירות לקוחות של הפלטפורמה. לכל שאלה, בעיה או סיבוך עם הפלטפורמה, יש להתקשר למספר: 03-632-2343 ולדבר עם שירות הלקוחות.
 10. כל מי שעובר על חוקי הצ’אט או סתם נמצא פה כדי להציק לחברי הקהילה, יחסם מהאפשרות לכתוב בצ’אט. אם ההתנהגות הזאת תימשך, הוא יורחק מהפורום ללא יכולת לחזור. הכוונה לדברים כמו: ספאם, הטרדה של משתמשים אחרים, שפה בוטה, גזענות, או מעשים פליליים.
 11. הבעלות והאחריות על ההודעות שנשלחות בצ’אט המסחר, הן בבעלות והאחריות הבלעדית של השולח אותן. Trade Tribe איננה לוקחת אחריות על הודעות של חברי צ’אט אחרים. Trade Tribe שומרת לעצמה את הזכות למחוק ולהרחיק כל משתמש מהצ’אט מכל סיבה שהיא.
 12. אנחנו בטרייד טרייב לא יועצי השקעות, מנהלי תיקי השקעות או יועצים פיננסים מכל סוג שהוא. אנחנו לא נותנים עיצות פיננסיות. אנחנו לא יכולים להגיד לך אם להכנס או לצאת מעסקה. כל הסוחרים חייבים לקבל החלטות בעצמם לגבי מתי לסחור ועל מה לסחור.
 13. מנהלי הצ’אט שומרים לעצמם את הזכות להרחיק מהצ’אט לזמן לא מוגבל (KICK) ו/או לצמיתות (לתת BAN) לכל אחד מהמשתמשים בצ’אט, מכל סיבה שהיא לפי שיקול דעתם האישי, ואינם חייבים לספק סיבה על ההחלטה לעשות זאת, בין אם הוא תלמיד של חלק א’ ו/או חלק ב’. הצ’אט מהווה פלטפורמת “בונוס” לאתר, שבה מנהלי הצ’אט מקדישים מזמנם הפנוי כדי לעזור לקהילה, והם ממש לא חייבים לעשות את זה, ויש לכבד את המנהלים והמעמד.