פני סטוקס

נתחיל מזה ש 90% מהסוחרים ששהגדילו תיק השקעות קטן ללא מינוף, לסכומי עתק, עשו את זה באמצעות מסחר בפני סטוקס. הם טיפחו והגדילו את תיק ההשקעות שלהם באמצעות מסחר במניות פוטנציאליות מתחת ל$5. לא לכולם יש את הסכומים הדרושים בשביל להיכנס למניות הענק הנמצאות בנאסד"ק. גם אם תשקיעו $3,000 זה לא יניב את הרווחים שאתם רוצים. טוב, אולי רק אחרי 30 שנה.

פני סטוקס זאת הדרך היחידה לעשות כסף מעולם המניות בלי לעשות מינוף (לקחת הלוואה) לכסף שלכם. זאת שיטה שמתאימה לכולם! במיוחד למי שלא רוצה לקחת סיכונים גדולים וכמובן למי שאין לו את התקציב לסחור במניות בעשרות אלפי שקלים.

אז למה אנשים משקיעים את כספם בפני סטוקס? למה סוחרים לוקחים בכלל את הסיכון הזה? ובכן, תאמינו או לא אבל מניות אלו הן הזדמנות לרווחי ענק! במיוחד למי שיודע איך לעשות את זה נכון. והכל תלוי בגורם מפתח אחד: תנודתיות.

תנודתיות בשוק המניות, או באנגלית- Volatility, היא מה שגורמת למניות מתחת ל$5, לקפוץ ממחיר של $0.8 למניה למחיר של $8 בטווח זמן של שבועיים בלבד. לדוגמא, קניתם 1,000 מניות במחיר של $800 סך הכול, ולאחר הקפיצה מצאתם אתם עצמכם עם 8,000$ דולר ביד. הכפלתם את ההשקעה שלכם פי 10!

יש כאלה שיגידו שזה לא שווה את הסיכון כי באותה המידה אפשר לקנות מניות ב$800 והמניה תצנח ל$0.08 וכך נשארתם עם $80 בלבד. אנחנו לא אומרים שזה לא יכול לקרות, אבל זה קורה רק למי ש"מהמר" ולא לסוחר חכם. זה כמו שתנסו לפתוח בית עסק בלי לקחת בחשבון את הביקוש, את המיקום שלו, את התקציב וגודל ההלוואה.

מעוניינים לדעת איך מתחילים לסחור במניות אלו? רוצים לדעת  איך אפשר להניב מהם רווחים? והדבר הכי חשוב, איך אתם יכולים למצוא פני סטוקס לפני שהן מתפרצות מעלה במאות אחוזים?

טיפ: רגע לפני שאנחנו עונים לכם על כל השאלות על מניות פני סטוקס. תשאלו את עצמכם האם אתם יודעים איך לסחור בשוק ההון? במה זה כרוך? ואיך אתם יכולים להרוויח ממסחר בשוק ההון? במידה והתשובה שלכם היא - "לא, אנחנו לא יודעים". הרכבנו במיוחד בשבילכם את המדריך 'איך להשקיע במניות' שיביא לכם עוד מידע ועוד חלק בפאזל לקראת הרווח הראשון שלכם בשוק ההון.

אז מה זה פני סטוקס?

פני סטוקס אלו מניות נמוכות מחיר (מאוד נמוכות), הן נמנות מבין המניות הכי זולות בשוק כשניתן לרכוש אותן מתחת ל$5 בלבד למניה. המושג 'פני סטוקס' החל את דרכו באנגליה ושם ניתן להן מהסיבה שהן בקושי שוות מטבע פני אחד. מניות אלה אינן קשורות כלל לעולם הזוהר של הבורסות NYSE ו-הנאסד"ק. להפך, הסוחרים רואים בהן "העולם התחתון של שוק ההון". הן אפילו לא זוכות לסיקור על ידי מנתחי המניות, ואין עליהם מידע רב, כך שניתן להפיק מהם רווחים גדולים אף יותר. אך בגלל החוסר ההכרה בהן הן לעולם לא יעלו על שולחן הדיונים. בעצם, מי שיודע ומכיר יכול לסחור בהן בצורה דיסקרטית, ולבצע מסחר אטרקטיבי בעל תשואות נמוכות עם סיכון נמוך במיוחד. אז אם המניות האלה כל כך נדירות וכמעט ולא שומעים על המסחר בהן, איפה קונים אותן?

איך למצוא פני סטוקס?

למצוא מניות מסגו 'פני סטוקס' זה ממש לא קשה, במיוחד אם אתה רוכש אותם דרך הברוקר- בין אם הן רשומות בבורסות הגדולות או לא. אבל, צריך לקחת כמה דברים בחשבון כשאתם בוחרים את הברוקר שלכם, כמו עמלות שונות על כל פעולה, דמי פיקדון, וכמובן תמיד עדיף לחפש המלצות על ברוקרים שונים.

כמובן שגם צריך לקחת בחשבון את כל ההגבלות שיש אצל הברוקרים. הברוקרים הגדולים יאפשרו לכם לסחור בפני סטוקס ללא כל הגבלה, בלי עמלות נוספות. לעומת זאת, ברוקרים אחרים יכולים לחייב אתכם בעמלות גבוהות יותר מהרגיל כשמדובר במספר רב יותר של פעולות שאתם מבצעים במניות. יותר מזה, יש ברוקרים שמגבילים את מספר הפעולות לפר יום או פר הזמנה, דבר שמאוד מאט את האפשרות שלכם לסחור ומאלץ אתכם לשלם עמלות נוספות בשביל להמשיך במסחר שלכם.

ולבסוף, הימנעו מחברות שאפשר לסחור אצלן רק דרך הטלפון או מוגבלות מבחינת סוגי העסקאות שניתן לבצע. באופן אידיאלי הברוקר שלך אמור לאפשר לך לסחור בפני סטוקס עם בדיוק אותה תוכנה אינטרנטית שסוחרים בה גם במניות אחרות.

איך למצוא פני סטוקס לפני שהן מתפרצות?

עכשיו כשאתם מבינים איך אפשר להרוויח מפני סטוקס, אתם רוצים לדעת איך להגיע לאותם מניות לפני שהן מתפרצות ומזנקות למעלה, כלומר, לגשת למניות עוד לפני שהמחיר שלהן עלה. קודם כל אתם חייבים לקבל את העובדה שחברות חדשות מוקמות כל יום ויום. ותאמינו או לא אבל חלק מהחברות האלה כבר באותו היום הופכות לחברות ציבוריות (הציבור יכול לסחור במניות שלהן) מה שמוביל למסחר במניות שלהן בבורסות הקטנות. מסיבה שהחברות האלה יכולות להיות מאוד רווחיות, הסוחרים משקיעים את מיטב זמנם ומיומנותם בשביל לעשות מחקר יסודי על מניות אלו.

זאת הנקודה שבה אתם באמת יכולים לשגשג. בשביל למצוא מניות פני לפני שהן מזנקות אתם צריכים להיות ממש על המשמר. זה ברור שמאוד קל לבחור להשקיע בחברות שכבר חוו הצלחה ורק אז לעלות על הגל, מעטים האנשים שהצליחו לנצל את היתרונות שיש בחברות חדשות משום שמעט מאוד ידוע עליהן. אתם חייבים לדעת לראות את החידוש שהחברות האלה מביאות איתן ולזהות את הפוטנציאל האדיר שיש להן. וזה לא נגמר בזה, אתם חייבים לעשות מחקר מקיף על החברה בשביל לתת אישור לתחושות שלכם. זאת אומרת שאתם צריכים להסתמך על המקורות המהימנים ביותר שלכם על מנת שתקבלו את המידע המדויק ביותר.

בשורה תחתונה יש כמה וכמה אפשרויות לגשת למניות פני, אתם יכולים למצוא באינטרנט, במיוחד בשפה האנגלית, עודף של אינפורמציה על המניות הללו ועל המסחר בהן. ואם אתם רוצים לקבל הכוונה יותר מסודרת, ברורה ובלי לקחת יותר מידי סיכונים בניסויים וטעיות מהאינפורמציה שאתם מקבלים באינטרנט, אתם יכולים לקחת קורס בשוק ההון שמתמקד ספציפית בפני סטוקס ולשלב זאת עם סקירה מקיפה על החברות הקטנות שהמניות שלהם נסחרות כמניות פני סטוקס.

Responses

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *