מניות מומלצות

השאלה הגדולה שעולה בראשו של כל סוחר, בין אם הוא ותיק ובין אם הוא מתחיל היא: "איך אני בוחר במניה טובה שתביא לי רווחים?". הגישה שלנו לא מעודדת הימור על מניות, אלא מסחר חכם, מתון ושקול. ברגע שאנשים מנסים להמר 90% מהזמן, גם אם יש להם מזל של מתחילים, ימצאו את עצמם מתאכזבים מהתחום, מאבדים כסף או במקרה הכי גרוע - פושטים רגל. קורס בשוק ההון יכול ללמד אתכם איך לזהות מניה מוצלחת, כמו כן, יש המון טיפים למסחר בבורסה ואיך לעשות זאת נכון, ולכן החלטנו להשתמש בכל הניסיון שיש לנו בתחום ולצאת עם המדריך הקצר הזה עבורכם - איך לזהות מניה מנצחת?

המסחר המסורתי הקלאסי אומר - תקנו בזול תמכרו ביוקר. אחת משיטות המסחר, השיטה בה אנחנו מתמקדים בקורס שלנו, מתעסקת בהיבטים נוספים ולא רק בצורה השטחית של שוק ההון. התלמידים שלנו לא רק קונים בזול ומוכרים ביוקר הם גם מנצלים את ירידת המחירים, מוכרים בחסר (מבצעים שורט) ואז קונים שוב את המניה בשביל לכסות את ההוצאות. אל תיבהלו אם המשפט הקודם היה נראה לכם כמו סינית. אנחנו נסביר הכול בהמשך.

אז איך למצוא מניות פני לפני שהן מתפרצות ומזנקות מעלה?

אז קודם כל חשוב שתדעו: ניתן להרוויח ממניה כאשר אתם נכנסים אליה ב"לונג"- כניסה למניה בצפייה שהיא תעלה ולהרוויח מעליה, או ב"שורט"- כניסה למניה בצפייה שהיא תתרסק ולהרוויח מהירידה שלה. אם אתם רוצים להיכנס למניה בלונג ואז לבצע עליה שורט לפני ההתרסקות שלה, אתם צריכים לדעת לזהות מתי המניה הולכת לפרוץ. אם אין לכם מושג איך לעשות זאת, אתם עדיין תוכלו להיכנס למניה בשורט אחרי שהיא כבר פרצה והגיעה לשיאה (אחרי השיא היא בדרך כלל קורסת). רק שבסיטואציה הזאת אתם תצאו עם חצי מהרווח הפוטנציאלי שיכולתם לעשות מהמניה. אם אתם לא יכולים לזהות מתי המניה בשיאה, זה אומר שאתם תסתכנו בזה שלא תהיה לכם ברירה אלא לצאת מפוזיציית שורט.

אין דרך ברורה אחת  שתבטיח לכם ב100% הצלחה של מניה,   אבל יש מספר סימנים שבאמצעותם תוכלו לצפות מתי המניה מזנקת, וברגע הזה כדאי לכם להשקיע בה:

סימן 1:

אחת הדרכים לזהות מניה מומלצת לצורך השקעה היא להסתכל על גרף של מניה שכבר נמצאת בתנועה, כלומר מניה עם פעילות ערה ומעניינת מבחינת תנודות ומגמות. תחשבו על זה לבד, מה אתם הייתם מעדיפים? לשבת ולצפות כל היום בגרפים ריקים ולחכות שמשהו פתאום יצוץ משום מקום? או שאתם מעדיפים להשתמש בכל מיני כלים שיכוונו אתכם למניות שהן כבר בתנועה?

את הכלים אתם יכולים לרכוש בקורסים השונים בשוק ההון שיכולים ללמד אתכם איך לזהות מניה מוצלחת. כמובן, שאתם גם יכולים להתנסות ולחפש לבד, רק שזה ייקח לכם יותר זמן יקר והשקעה.

סימן 2:

חפשו מניות שיש להן פוטנציאל להגיע לגבהים חדשים ופורצות את ההתנגדויות שלהן, במיוחד כאלה ששומרות על הגובה שלהן בגרף עוד מתחילת יום המסחר. תתמקדו במניות כאלה במיוחד בימי שישי מהסיבה שיש פוטנציאל גדול ל"שורט סקוויז"- תופעה שמתרחשת כאשר מניה פורצת את ההתנגדות שלה, מה שגורם לשורטיסטים להילחץ ולקנות את המניות על מנת לכסות את ההוצאות שלהם, מה שמעלה אף יותר את ערך המניה. מי שהיה בצד של ה"לונג" ולא בצד של ה"שורט" מרוויח מהתופעה הזאת.

סימן 3:

טיפ נוסף למסחר בבורסה מתקשר דווקא לדפוס מסוים שיש לסוחרים וצריך להימנע ממנו. על מנת למצוא מניה לפני הזינוק שלה, המון אנשים נכנסים לחדרי צ'אט בשביל לראות מה חברי הצ'אט חושבים על מניות מסוימות, או מחכים לניתוח של ה"גורו" שלהם שיגיד להם איזו מניה הוא צופה שתזנק.

עכשיו, שלא תבינו אותנו לא נכון, אין לנו בעיה עם חדרי צ'אט. גם לנו יש כמה חדרים כאלה שבו חברי הקהילה של "טרייד טרייב" משתפים את מחשבותיהם על מניות ויש גם לא מעט אנשים שנעזרו במה שנאמר שם, עלו על הגל ועשו את הרווח היומי המכובד שלהם. אבל אתם צריכים להבין שהצ'אט נועד בסופו של דבר לדבר אחד - שיחות ודיונים.

מה שאתם באמת צריכים לתת לו משקל, זה לשינויים במחיר המניה על פני השטח (הגרף) ולאו דווקא למה שאחרים צופים שיקרה. לכן חשוב שתדעו לקרוא גרפים - האם המניה פורצת את ההתנגדות שלה, האם נקודת התמיכה מחזיקה מעמד, האם יש גלים של ווליום? לא משנה כמה חדשות תראו או תקראו, הם בחיים לא יספרו לכם מתי הדברים האלה קורים - רק הגרפים של המניות עצמם יכולים לספר לכם את הסיפור שלהם.

סימן 4:

אנחנו לא אוהבים להגיד את זה, אבל הסיבה שבגללה רוב הסוחרים נכשלים זה כי הם עצלנים מידי. הרבה סוחרים יושבים בשילוב ידיים ומחכים שינחיתו עליהם את האינפורמציה הבאה שבעזרתה יעשו את המכה שלהם, מחכים שיגידו להם מה לעשות. אבל מה אתם חושבים שקורה כאשר אתם משתמשים במידע של מישהו שמעביר אותו לעוד אלפי העוקבים שלו? עד שההודעה תגיע אליכם כבר כולם נכנסו למניה, ואת הרווחים שיכולתם לממש - כבר לא תממשו.

נכון, יש לא מעט פעמים שאנחנו מכוונים את התלמידים שלנו להתבונן על מניות בעלות פוטנציאל, אבל אנחנו בעיקר נותנים להם את הכלים לחפש בעצמם.

הנה דוגמא למספר כלים בהם התלמידים שלנו משתמשים למציאת מניות בעלות פוטנציאל לרווחים:

הם בדרך כלל מתחילים את יום המסחר שלהם בחיפוש אחר מניות בעלות פעילות מעניינת באמצעות סורקי המניות בתוכנות המסחר השונות. תמיד תסתכלו על רשימות הטופ ליסט שמציגות את 20 המניות עם מחזור המסחר הגבוה ביותר, 20 המניות שעולות בשיעור הרב ביותר, ו- 20 המניות היורדות בשיעור הרב ביותר. ניתן להיעזר גם בסורקים של אתרים שונים כמו הFREESTOCKCHART - וה- FINVIZ.

בסורקים שלכם אתם צריכים לזהות קריטריונים נוספים, למשל מחיר המניה צריך להיות בין 5 ל- 50 דולר, מחזור המסחר במניה צריך לעלות על 250 אלף מניות, שינוי מינימום של 5% ביחס למחיר הסגירה של היום הקודם וזיהוי מגמה ברורה - מגמת עליה או ירידה.

בנוסף, תשאלו את עצמכם: מה הוא הענף שבו פועלת החברה? האם הוא ענף יציב או תנודתי? משהו במחזור המסחר היומי הממוצע של המניה? תמיד תחפשו מחזורים חריגים. מה היא תנודתיות המחיר של המניה? האם בתקופה האחרונה או באופן כללי היא נוטה לשינויים חדים או יציבה יחסית?

כל הקריטריונים והשאלות הללו יכולים לכוון אתכם למניות מסוימות בעלות פוטנציאל רווחים, כך ששווה לעקוב אחריהן.

הטיפים למסחר בשוק ההון שציינו בכתבה בנוסף לשאר ההדרכות שאנחנו מעבירים בקורס שלנו בטרייד טרייב – לימדו אותנו ואת התלמידים שלנו מתי בדיוק מתרחשת הזדמנות טובה שכדאי לקפוץ עליה. המערכת הזאת גרמה לנו להבין כל פעם מחדש שאפשר לעשות כסף טוב ממניות פני.

במידה ותרצו להרחיב את האופקים יותר ולקבל הסבר מפורט - חלק א' החינמי של הקורס שלנו בשוק ההון יכנס אתכם לעומק הדברים וילמד אתכם, צעד אחר צעד, איך לזהות מניה מוצלחת ומנצחת.

Responses

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *